Náš Příběh

Myšlenka na vznik značky Floritage se rodí ze vzpomínky na fotografii, pečlivě uchovávanou v albu rodiny Forte. Obrázek zachycuje babičku Wandu zamlada, jak stojí před sochou Biancone na Piazza della Signoria ve Florencii. Tento časem opotřebovaný portrét vypráví o 40. letech, kdy babička Wanda neúnavně tkala, šila a vyšívala v krejčovských dílnách blízko Ponte Vecchio. Touto prací se vždy náležitě chlubila: vždyť tu možnost měli jen ti nejlepší z řemeslníků.

Vzpomínky na její příběh jsou stále živé: příběhy rukou, které tvoří ve jménu vášně, intuice a inovace a pro dobrý pocit z dobře odvedené práce. Příběhy očí, unavených a vyčerpaných od navlékání nitě, ale plných světla od záblesků kreativity, která pak převáží nad vším ostatním.

A tak v březnu 2018 Roberta a Angelo zakládají Florence Heritage Corner, s cílem šířit tuto tvořivost, talent a nadšení, které každý správný řemeslník používá při vlastním hledání krásy.

Naše poslání

Posláním Floritage je šířit vybrané florentské řemeslo za hranice Itálie do zemí jako je Česká republika, kde je tento produkt stále více vyhledávaný a oceňovaný. Pro všechny naše značky jsou společné: pocházejí z Florencie nebo z okolí, jde o řemeslnou výrobu a každý výrobek je udělán ručně. Vášeň, cit pro detail, originalita: každý předmět je jedinečný a je možné ho nechat na míru přizpůsobit vlastním potřebám.

Usilovat o výjimečnost jakožto absolutní krásu.